Analiza: Bitcoin może iść 10x od aktualnej ceny jeśli listopad przerywa miesięczne ATH Close

Bitcoin może wzrosnąć nawet o 1,000% i osiągnąć 170,000 dolarów, jeśli zamyka listopadowy miesięczna świeca na lub powyżej 13,880 dolarów, na podstawie wyników historycznych.

Popularny analityk i inwestor Bitcoin wskazał, że Bitcoin Gemini historycznie zmierzał w kierunku ogromnych skoków cen po zamknięciu wyższym niż poprzedni miesięczny haj. W rezultacie, BTC może wkrótce stawić czoła 1,000% pompy cenowej, jeśli zamknie się w listopadzie po cenie równej lub wyższej od obecnej.

BTC To Pump By 1,000% Wkrótce?

W ostatnim miesiącu Bitcoin nabierał wartości. Imponująca wydajność doprowadziła do kilku kolejnych rocznych rekordów i osiągnięcia 16.000$ w ostatni piątek – najwyższa cena BTC wyświetlana od początku stycznia 2018.

Chociaż krypto waluta powróciła od szczytu i obecnie handluje na poziomie około 15 400 dolarów, analityk Josh Rager zasugerował, że wkrótce aktywa te mogą jeszcze bardziej wzrosnąć. Rager zauważył, że „za każdym razem, gdy Bitcoin zamykał się powyżej poprzedniego miesięcznego haju – następowała tendencja wzrostowa od 700% do 1,000%“.

Pierwszy podobny scenariusz wyróżniony na powyższym wykresie miał miejsce w roku 2013. Miesięczne zamknięcie BTC w styczniu wyniosło około 20 dolarów, co zbiegło się w czasie z poprzednim miesięcznym wyżem. Wkrótce potem pierwotna kryptokurna waluta wzrosła do około 150 dolarów – czyli o prawie 700%.

Nieco identyczne zdarzenia miały miejsce jeszcze dwa razy w 2014 roku i podczas parabolicznego wzrostu cen w 2017 roku. Ten ostatni jest również aktualnym punktem odniesienia, ponieważ BTC zostały zamknięte w grudniu na poziomie około 13 880 USD.

Ponieważ cena Bitcoina zawisła teraz powyżej tego poziomu, Rager uważa, że „listopad może być pierwszym miesięcznym zamknięciem, w którym widzimy przełamanie poprzedniego haju“.

Jeśli jego przewidywania się zmaterializują, Bitcoin znajdzie się na sześciocyfrowym obszarze cenowym. Skromny“ wzrost o 700% spowoduje, że BTC osiągnie 120.000 dolarów, podczas gdy wzrost o 10000% przyniesie 170.000 dolarów za monetę.

Czy za tym rajdem kryją się mądre pieniądze?

Inny sławny analityk BTC, Willy Woo, przypisał ostatni skok cen Bitcoin’a inteligentnym pieniądzom – osobom o wysokiej wartości netto. Twierdził on, że średnia wartość transakcji pomiędzy inwestorami znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Kto kupował ten rajd? Smart money… High Net Worth Individuals. Widać, że średnia wartość transakcji między inwestorami znacznie wzrosła. Biurka OTC też to widzą.

Bitcoin nadal jest w fazie ukrytej. pic.twitter.com/3q41pmNVP9

– Willy Woo (@woonomic) 9 listopada 2020 r.

Patrząc na ostatnie wydarzenia, wydaje się, że słowa Woo mają wiele zalet. Gigantyczne firmy, takie jak notowana na giełdzie w Nasdaq MicroStrategy i Jack Dorsey’s Square, od samego września przeznaczyły na Bitcoin miliony dolarów.

Dodatkowo, wybitni inwestorzy tradycyjni, tacy jak Paul Tudor Jones III, Stanley Druckenmiller i Bill Miller również wskazali na atrybuty wartości BTC jako znaczące korzyści. W związku z tym postanowili oni albo kupić Bitcoins, albo przewidzieli, że ostatecznie każdy duży bank będzie właścicielem BTC.

Wiodący menedżer aktywów cyfrowych, Grayscale, również cieszył się rokiem 2020, pomimo niepewności ekonomicznej. Grayscale Bitcoin Trust, należący do spółki, odnotowywał rekordowe wpływy kwartał po kwartale.