Oto, w jaki sposób notowana na Nasdaq firma MicroStrategy kupiła 175 milionów dolarów w bitcoinach

Carol Hernandez September 19, 2020 0 Comments

MicroStrategy stała się dzieckiem plakatu przyjęcia bitcoinów do głównego nurtu wśród korporacji. Jest jedyną spółką notowaną na giełdzie, która zwraca się w stronę BTC jako aktywa rezerwowego do przechowywania kapitału.

Ich ogłoszenie w zeszłym miesiącu dotyczące decyzji o rezygnacji z dolara amerykańskiego na rzecz Bitcoin Era w celu przechowywania ich kapitału było ważne, ponieważ pokazało, że wzorcowy zasób cyfrowy zyskuje na użyteczności jako magazyn wartości.

Dla firmy, która ma setki milionów dolarów w gotówce, decyzja ma sens, ponieważ niedobór kryptowalut pozwala uniknąć ogromnych strat, które w przeciwnym razie zostałyby poniesione z powodu inflacji.

Zdobycie tak dużej ilości BTC bez przechodzenia przez sklepy bez recepty (OTC) nie jest jednak łatwym zadaniem, a dyrektor generalny firmy wyjaśnił w niedawnym tweecie, jak sobie z tym radzili.

MicroStrategy posiada teraz 38250 Bitcoinów

Wcześniej w tym tygodniu dyrektor generalny Microstrategy, Michael Saylor, ogłosił, że jego firma podwoiła swój zakład Bitcoin, dodając do swoich zasobów cyfrowe aktywa o wartości 175 mln USD.

Ten masowy zakup nastąpił zaledwie kilka tygodni po tym, jak firma ujawniła swoje plany przejścia na alternatywną strategię finansową skoncentrowaną na Bitcoinie. Teraz zamierzają trzymać wszystkie swoje rezerwy kapitałowe w BTC, aby uniknąć inflacji i dewaluacji dolara amerykańskiego, który jest drukowany w bezprecedensowych cenach.

Ta strategia jest bezprecedensowa i została zapoczątkowana zakupem aktywów cyfrowych o wartości 250 mln USD.

Firma ujawniła w dniu 15 września, że były one jeszcze bardziej kupowania BTC, prowadzenie 175 milionów dolarów zakupu za pośrednictwem rynków detalicznych spot. Mogło to spowodować wzrost ceny Bitcoina do 10900 USD, podczas gdy reszta rynku wykazywała tendencję spadkową.

Ich łączny stan posiadania wynosi obecnie 38 250 bitcoinów, a łączna cena zakupu wynosi 425 milionów dolarów.

Oto jak MicroStrategy kupiła na rynku 16,796 BTC

Podczas ostatniego etapu zakupów MicroStrategy wykorzystała rynek detaliczny do nabycia kryptowalut, a dyrektor generalny firmy wyjaśnił , że kupili 16 796 BTC w ciągu 74 godzin ciągłego handlu.

„Aby nabyć 16,796 BTC (ujawniono 14.09.2020), handlowaliśmy nieprzerwanie przez 74 godziny, wykonując 88 617 transakcji ~ 0,19 BTC co 3 sekundy. ~ 39 414 dolarów w BTC na minutę, ale zawsze byliśmy gotowi kupić 30-50 milionów dolarów w ciągu kilku sekund, jeśli nam się poszczęści i spadnie o 1-2%. ”

Ogromna ilość kapitału, która została wprowadzona na rynek w wyniku tych 74 godzin ciągłego handlu, prawdopodobnie miała trwały wpływ, który może nadal wpływać na Bitcoin.